You are now being logged in using your Facebook credentials

Login With Facebook
Κυριακή, 12 Οκτωβρίου 2014 14:43

Με το... αριστερό ο Ολυμπιακός

Απρόσμενη ήττα με 2-0 από τη Ζάκυνθο γνώρισε ο Ολυμπιακός Βόλου στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Football League. Οι φιλοξενούμενοι "πάγωσαν" το ΕΑΚ στο 9ο λεπτό με σουτ του Αποστόλου, ενώ πέντε λεπτά αργότερα οι "νησιώτες" διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Τσόπελα. Ο Ολυμπιακός προσπάθησε να αντιδράσει, αλλά δεν τα κατάφερε και έτσι το 0-2 έμεινε μέχρι το τέλος.

Ολυμπιακος Βόλου (Ν. Παντέλης): Κολίτσης, Γιαλούσης, Χιντζίδης, Μακρυδημήτρης, Μπάρμπας (64ο Ζέρης), Κορνελάτος (58ο Θέος), Πινάρες, Μπιτάνγκ, Μέσα (36o Μαρτίνες), Κούτσι, Νικολιάς
Ζάκυνθος (Ντάνι Ακίνο): Ξενοδόχoφ, Οικονόμου, Τσόπελας (74ο Στασινόπουλος), Ουνγιαλίδης, Καλλιβωκάς, Φωτιάς, Κρισμάρεβιτς, Αποστόλου (67ο Πέττας), Βαρέλα (90ο Παπαδημητρίου), Ευθυμιάδης, Χατζησάββας